leczenie kręgosłupa a picie ziół

leczenie kręgosłupa

Gdy odczuwamy bóle kręgosłupa poleca się picie ziół lub okłady. Do tego celu zielarze polecają dwie mieszanki do wyboru.

 Pierwsza z nich powinna składać się z ziół w następujących proporcjach: 2 części liści szałwi, po jednej części: ziela skrzypu, liści mięty i kwiatu rumianku. Zioła należy wymieszać, odłożyć 4 łyżki (2 garście). Odłożone zioła należy zaparzyć i rozłożyć najlepiej na pieluchę tetrową lub na płótno, po czym nałożyć na godzinę w bolące miejsce.

Drugą polecaną mieszankę na  bóle pleców należy pić 2 razy dziennie. Do tego celu należy przygotować po 5 dag pokrzywy i skrzypu. W naczyniu 1 szklanką wrzątku zalewamy 1 łyżkę mieszanki. Pozostawiamy do ostudzenia, przecedzamy i pijemy. Każdego dnia należy przygotować świeży napar.

Niektórzy na bóle kręgosłupa stosują nalewkę propolisową. Zdarza się, że po jej zastosowaniu mogą wystąpić objawy uczuleniowe.

5 komentarzy:

 1. BÓLE KRĘGOSŁUPA. (BIOLOGICZNA POMOC !!). *****

  CHLEB TYPU KR-IRL, JEST W CHWILI OBECNEJ NAJBARDZIEJ WARTOŚCIOWYM PRODUKTEM ŻYWIENIOWYM DLA CZŁOWIEKA NA PLANECIE ZIEMIA:
  80% ENERGII (niskie węglowodany), antyotyłościowy (bardzo syci), antycukrzycowy (poziom cukru do 26% wzrostu). W całych swoich dziejach LUDZKOŚĆ (7 MLD), nie stworzyła dotąd tak wartościowego i biologicznie wzorcowego PRODUKTU ŻYWIENIOWEGO.

  CHLEB TYPU KR-IRL, MOŻNA PAKOWAĆ PRÓŻNIOWO:
  Np. po 3 szt. jest on wówczas przydatny do spożycia przez PONAD 1 ROK. Energia biologiczna tj. 80% ENERGII (niskie węglowodany), na tzw. TRASY, wycieczki, dalekie wyjazdy czyli: LOGICZNA, ZDROWOTNA KONIECZNOŚĆ. Również AKCJE POMOCY HUMANITARNEJ.

  OKRUSZKI !! DLA DZIECI, DLA SPORTOWCÓW, CHORYCH (SZPITAL), OSÓB STARSZYCH (DODAJEMY DO WSZELKICH POSIŁKÓW):
  Każdy CHLEB-IRL tj. upieczone MINI CHLEBKI, mielimy (mikser) uzyskując tzw. OKRUSZKI czyli produkt biologicznie wzorcowy w praktycznej do spożycia formie. Rozdrobniony chleb jest naturalnym źródłem ENERGII dla człowieka i powinien stanowić podstawowy składnik każdego posiłku/24h. Nasz organizm pozyskuje o 30% więcej energii, niż po spożyciu ugotowanego ryżu, co stanowi zwiększenie energetycznych możliwości życiowych dla wszystkich komórek organizmu, a w szczególności komórek nerwowych naszego mózgu. Układ immunologiczny otrzymuje dodatkową energię do walki z bakteriami, wirusami, także z komórkami nowotworowymi wzmacniając szanse obronne organizmu (dużo większa energia dla białych krwinek układu odpornościowego !!).

  PRZEPIS ten, jest zamieszczony na stronie internetowej; *****
  Skrót adresu strony w Internecie_______: INSTYTUTIRL
  ADRES_______: http://www.instytutirl.com.pl/index6.php

  OdpowiedzUsuń
 2. Oj, ciężko to wspomina, bo walczyłam z bólami kręgosłupa przez rok, momentami nie potrafiłam się podnieść z łóżka. Rada jedna - http://www.i-apteka.pl/product-pol-44026-UNICATUM-Chondro-balsam-torfowy-250ml.html Stosujcie ten balsam przez kilka miesięcy - u mnie efekty były znakomite, z dnia na dzień było lepiej, a po kilku tygodniach bóle całkowicie zaniknęły.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ostatnio ze swoimi problemami z kręgosłupem wybrałam się na rehabilitację. Pani Aleksandra z Fizjospot.pl bardzo mi pomogła! Jestem jej za to wdzięczna, dlatego jeśli macie problemy - skontaktujcie się z rehabilitantem i podejmijcie leczenie!

  OdpowiedzUsuń
 4. Szanowna Pani,

  Przeczytaliśmy Pani blog na którym opisuje Pani walkę z bólem pleców.

  Wiemy jaki wpływ ma ta dolegliwość na jakość życia i chcielibyśmy Panu pomóc.

  Jesteśmy Dystrybutorem urządzenia medycznego Vitafon (www.vitafon.pl). Proponujemy Pani możliwość bezpłatnego używania naszego urządzenia na dowolny czas. W Pani przypadku leczenie Vitafonem może okazać się bardzo efektywne. Pierwsze wyniki będą zauważalne po 1-3 tygodniach.

  Dzięki zastosowaniu Vitafonu w leczeniu przepukliny zmniejsza się obrzęk, zmniejsza się stan zapalny, eliminowany jest ból i poprawia się stan ogólny.

  Vitafon oddziałuje na organizm za pośrednictwem naturalnych mikrowibracji (o takiej samej amplitudzie i częstotliwości, z jaką ciągle wibrują komórki naszych mięśni), dlatego jest to bezpieczne, naturalne oddziaływanie, które można zastosować także w przypadku
  noworodków.

  Zalety Vitafonu - efektywne leczenie w warunkach domowych, możliwość używania przez wszystkich członków rodziny, oszczędność czasu i pieniędzy; ograniczenie, a w niektórych przypadkach całkowite odstawienie lekarstw.

  Nie oczekujemy nic w zamian, choć będziemy wdzięczni jeżeli Pani opublikuje swoją opinię o terapii po przeprowadzonej kuracji Vitafonem.

  W razie zainteresowania możliwością bezpłatnego testowania prosimy o kontakt na biuro@vitafon.pl lub telefonicznie : 537 806 663

  Z poważaniem,

  Igor Berkowicz
  Dyrektor Vitafon PL


  OdpowiedzUsuń
 5. Nawet nie wiedziałam, że można leczyć wady fizyczne ziołami. Ciekawa wiadomość! Ja na razie zadbałam o podstawy, dobry sen, więcej ruchu. Kupiłam sobie specjalny materac ortopedyczny i liczę, że to pomoże. Pomyślę o tych ziołach :)

  OdpowiedzUsuń